Aktualności › Targi Morskie BALTEXPO 2023 – wydarzenie roku w branży morskiej

Targi Morskie BALTEXPO 2023 – wydarzenie roku w branży morskiej

8 marca 2023
W dniach 10 do 12 października 2023 roku w Gdańsku na terenie AMBEREXPO odbędą się Międzynarodowe Targi Morskie i Konferencje BALTEXPO. Będzie to już 22 edycja tego największego i najstarszego wydarzenia branży morskiej w Polsce, ale po raz pierwszy zorganizowane zostaną przez nowego właściciela marki - Międzynarodowe Targi Gdańskie. Nowi organizatorzy Targów podchodzą do nich z dużym rozmachem – ich ambicją jest stworzenie największego tego rodzaju wydarzenia w naszej części Europy.

Dotychczasowa formuła Targów – czyli spotkanie komercyjnej branży okrętowej – została znacznie poszerzona o sektory morskie, które w tej chwili już przeżywają bardzo dynamiczny rozwój lub stoją w jego przededniu. Sektory te to: porty morskie i ich operatorzy, morska energetyka wiatrowa, oraz - przeżywająca renesans - produkcja okrętowa na potrzeby Marynarki Wojennej, która dotąd mieściła się w formule osobnych targów - Balt Military Expo. Obecnie będzie miała ona swój wydzielony salon w trakcie targów BALTEXPO. Swoje sektory będą miały również  start-upy, ośrodki naukowo-badawcze oraz przedstawiciele administracji. 

Wyżej wymienione sektory często mają obszary działania nachodzące na siebie, stąd idea zorganizowania wspólnego spotkania w jednym miejscu i czasie. Organizatorzy Targów stworzą jak najlepsze możliwości zaprezentowania produktów, usług i rozwiązań, oraz zapewnią doskonałą atmosferę do prowadzenia rozmów i negocjacji.

Gospodarka morska w Polsce przeżywa w ostatnich latach swój niezwykle dynamiczny rozwój. Perspektywy na najbliższe lata są również bardzo obiecujące, a targi BALTEXPO mają szansę stać się kolejnym silnym impulsem rozwojowym dla branży morskiej oraz dla regionu pomorskiego. Uruchomiona już została strona internetowa wydarzenia  (https://baltexpo.eu)  z podstawowymi informacjami, niebawem rozpocznie się rejestracja. 

FORUM OKRĘTOWE objęło swoim patronatem wydarzenie i aktywnie uczestniczy w jego przygotowaniu. Już teraz Targi cieszą się ogromnym zainteresowaniem w Polsce i za granicą. Warto zarezerwować sobie w kalendarzu dni: 10-12 października 2023 roku. 

Szykuje się niezwykłe wydarzenie w naszej branży.


Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

ZAMKNIJ